Рубрики
МЕНЮ
Амбарцумян Анна
В Україні викрито організовану злочинну групу, яка видавала себе за працівників банків і ошукувала громадян. Однією з жертв стала мати загиблого військового, яка втратила 3 мільйони гривень компенсації. Зловмисники діяли за продуманою схемою, використовуючи технології підміни номерів, щоб їхні дзвінки виглядали як справжні банківські.
Гроші. Фото: od.gp.gov.ua
За даними слідства, аферисти отримували персональні дані громадян і телефонували їм, видаючи себе за співробітників служби безпеки банку. Вони переконували жертв, що їхні рахунки в небезпеці, і пропонували переказати кошти на "безпечний рахунок". Насправді ці гроші одразу потрапляли до шахраїв, які знімали їх через підставних осіб.
Жертвою однієї з таких схем стала 58-річна мешканка Одеської області. Вона отримала державну компенсацію за загиблого сина-військовослужбовця, а потім за "порадами" псевдобанкірів переказала 3 мільйони гривень аферистам.
Правоохоронці викрили трьох учасників злочинної мережі та затримали їх у Полтавській області. Зловмисники відповідатимуть перед законом за шахрайство, вчинене з використанням електронно-обчислювальної техніки, а також за легалізацію доходів, отриманих злочинним шляхом.
Наразі тривають слідчі дії, спрямовані на встановлення всіх постраждалих та інших учасників злочинної групи. За попередніми даними, шахраї встигли ошукати близько 500 людей по всій країні.
Нагадаємо, портал “Коментарі” писав, що зловмисники телефоном представляються співробітниками міжнародних гуманітарних місій та благодійних фондів, попередили у Координаційному штабі з питань поводження з військовополоненими. До Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими почали надходити повідомлення від рідних оборонців України, які перебувають у полоні держави-агресора, про осіб, які телефонують, представляючись співробітниками міжнародних гуманітарних місій та благодійних фондів.
Новини