Рубрики
МЕНЮ
Ткачова Марія
У Київському "Охматдиті" відбулася історична подія — вперше за час існування лікарні команда медиків разом із психологами змогла отримати згоду батьків на посмертне донорство органів від дитини. Це складне, але надзвичайно важливе рішення дозволило врятувати життя трьом важкохворим дітям.
Посмертне донорство дитячих органів під час обстрілу
Наприкінці минулого тижня до лікарні доставили 4-річну дівчинку з Житомирщини. На жаль, у ніч на 10 липня лікарі були змушені констатувати смерть головного мозку. Для родини це був страшний удар, але навіть у таку мить батьки погодилися зробити надлюдський крок — дозволити пересадку органів.
Після згоди почалась складна робота фахівців Охматдиту, Українського центру трансплант-координації та Єдиної державної інформаційної системи трансплантації (ЄДІСТ). Все відбувалося вночі, під звуки вибухів, повітряної тривоги та атак дронів. Але кожна хвилина була важлива — органи не можуть довго перебувати поза тілом.
Печінка дісталася 16-річній дівчині з хворобою Вільсона-Коновалова. Вона перебувала в реанімації з першим статусом екстренності. Пересадка була її єдиним шансом вижити.
Нирки отримав 14-річний хлопчик, який понад 7 місяців жив на діалізі в Охматдиті.
Серце поїхало в Інститут серця МОЗ України — його пересадили 12-річній дівчинці, яка також мала критичний стан.
Усі операції тривали понад 13 годин. До процесу були залучені десятки медиків, трансплантологів, анестезіологів, координаційних служб та спецпідрозділів, які забезпечували безпеку і логістику навіть під час ракетної атаки.
Це перший випадок в історії Охматдиту, коли під одним дахом була проведена повна процедура: від діагностики смерті мозку до трансплантації органів. І водночас — це нова надія для сотень дітей, які чекають на шанс жити.