Головна Новини Регіони Київ Однокімнатна квартира у Львові чи трикімнатна в Харкові: ціни на оренду здивують
commentss НОВИНИ Всі новини

Однокімнатна квартира у Львові чи трикімнатна в Харкові: ціни на оренду здивують

У Києві оренда квартири "з’їдає" 68% середньої зарплати: нові дані

сьогодні, 14:33
Поділіться публікацією:

Аналітики  ЛУН та Work.ua дослідили, скільки середньостатистичний українець витрачає на оренду житла в різних містах. У Києві оренда однокімнатної квартири "з’їдає" понад дві третини зарплати, а двокімнатна та трикімнатна — всю зарплату або навіть більше. У Львові ціни також високі: однокімнатна обійдеться у 80% доходу (+6% за пів року), двокімнатна — у 89% (+5%), трикімнатна — у 102% (+9%).

Однокімнатна квартира у Львові чи трикімнатна в Харкові: ціни на оренду здивують

Дах над головою чи зарплата: скільки коштує оренда в Україні

В Одесі, попри близькість до фронту, оренда теж подорожчала. Однокімнатні квартири тут коштують 43% середньої зарплати (+8%), двокімнатні — 59% (+14%), трикімнатні — 100% (+22%). У більш небезпечних містах, як Харків чи Миколаїв, оренда набагато дешевша — 21% і 28% відповідно.

Однокімнатна квартира у Львові чи трикімнатна в Харкові: ціни на оренду здивують - фото 2

Експерти ЛУН зазначають, що в умовах війни доступність житла залежить не лише від економіки, а й від безпеки. У західних регіонах України, які вважаються більш безпечними, ціни значно вищі. Наприклад, в Ужгороді оренда однокімнатної квартири коштує 87% середньої зарплати, у Львові — 80%, в Івано-Франківську — 70%. Такі цифри пояснюються великим попитом, викликаним міграцією внутрішньо переміщених осіб.

Натомість у прифронтових містах, де рівень небезпеки залишається високим, ціни на житло падають. Харків, Миколаїв і Запоріжжя демонструють найнижчі показники: 21–28% від середньої зарплати. Проте низькі ціни не означають високий рівень життя — вони частіше свідчать про відсутність попиту через небезпеку.

На думку експертів, такий дисбаланс — наслідок війни, через яку мільйони людей втратили свої домівки або змушені були шукати притулок у безпечніших регіонах.



Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Новини