Головна Новини Регіони Київ Москви та Мінська більше не існує: на що в Україні зважилися на третьому році війни
commentss НОВИНИ Всі новини

Москви та Мінська більше не існує: на що в Україні зважилися на третьому році війни

Назви міст Москва та Мінськ прибрали з Алеї міст-героїв

27 грудня 2024, 20:14 comments1436
Поділіться публікацією:

У Києві на Алеї міст-героїв демонтували літери, якими викладені назви міст та зображення радянської медалі "Золота Зірка". В Національному музеї історії України у Другій світовій війні назвали це надзвичайно важливим і символічним кроком.

Москви та Мінська більше не існує: на що в Україні зважилися на третьому році війни

Фото Музею війни

“Музей ініціював обстеження бронзових рельєфів. Фахівці Національного науково-дослідного реставраційного центру України провели дослідження, на основі якого сформували “Паспорт обстеження стану збереженості бронзових накладних елементів медалей “Золота Зірка” і текстових написів". Також обґрунтували необхідність їхнього демонтажу і проведення реставрації”, — йдеться у повідомленні. 

У Музеї зазначають, що разом з реновацією музейного простору, відбулося і переосмислення одного з основоположних пропагандистських міфів радянського тоталітарного режиму.

Також в музеї розповіли, що термін “Місто-Герой” у радянському союзі утвердився після Указу Президії Верховної Ради СРСР від 8 травня 1965 року “Про затвердження положення про найвищий ступінь відзначення – звання “Місто-Герой”. 

Першими містами, які отримали таке звання у 1965 році, стали м. Ленінград (нині – Санкт-Петербург), Одеса, Севастополь, Волгоград (колишній Сталінград), Київ, Москва, а також відзначено Брестську фортецю. 

У 1973 році звання "Місто-Герой" було присвоєно м. Керч і Новоросійськ, у 1974 році – м. Мінськ, у 1976 році – м. Тула, у 1985 році – м. Мурманськ і Смоленськ.

“Варто зауважити, що не було визначено жодних критеріїв щодо роботи комісій, які ухвалювали рішення про присвоєння звання "Місто-Герой". Відзначення міст мали хаотичний характер і використовувалися суто з ідеологічною метою – імплементацією міфу про “Велику Вітчизняну війну”, — пояснили в музеї.

Нагадаємо, що окупанти, як писав портал “Коментарі”, показали встановлення прапору РФ на Харківщині. 




Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Новини