Рубрики
МЕНЮ
Недилько Ксения
Ворожі Tg-канали вкотре поширюють старий сюжет українського телеканалу про обстріл Харківського військкомату з гранатомета. Про це повідомляє портал "Коментарі" з посиланням на інформацію Центру протидії дезінформації РНБО, де наголошують, що це фейк.
Колишній військкомат у Харкові
Крім того, пропагандисти повідомляють про нібито загибель 36 працівників ТЦК та СП внаслідок обстрілу.
"Насправді подія на відео, яке поширюють ворожі пропагандисти, сталася ще у вересні 2014 року. Саме тоді й було знято цей репортаж. Відповідно, інформація про "36 загиблих" є фейковою.
Крім того, з квітня 2021 року в Україні більше не існує військових комісаріатів — їх перейменували на Територіальні центри комплектування та соціальної підтримки (ТЦК та СП). А з 23 лютого 2022 року ТЦК та СП остаточно замінили військкомати згідно з постановою КМУ №154.
Мета поширення цього відео — маніпуляція на тлі мобілізаційної кампанії, створення образу масового опору суспільства й делегітимізація української влади", – зазначають у ЦПД.
Нагадаємо, портал "Коментарі" писав, що російська пропаганда також поширювала фейки про Харків, де нібито вбили цивільного хлопця через те, що він не прокричав "Слава Україні". На відео, яке поширюють пропагандисти "вбивство" нібито відбулося військовим ЗСУ.
Також "Коментарі" писали, що вперше за весь час повномасштабного вторгнення у Харкові противник застосував FPV-дрон з бойовою частиною на базі РПГ. Це нова, ще більш підступна загроза, що свідчить про спробу знайти "вразливі місця" в обороні міста, зазначив мер Ігор Терехов. Він повідомив, що постраждали 11 осіб, серед них – дитина. 14-річний підліток отримав черепно-мозкову травму. Та, на щастя, обійшлося без загиблих.
Новини