Зухвалі рекетири в Одесі: як злочинці вимагали гроші у військового
«Смотрящий» із СІЗО організував вимагання грошей у військового ЗСУ
Правоохоронці Одеси викрили діяльність злочинної групи, яка вимагала гроші у місцевих мешканців, зокрема військовослужбовців ЗСУ. Зловмисники діяли організовано, використовуючи погрози, насильство та психологічний тиск. Серед їхніх жертв опинився військовий, у якого примусом вимагали гроші, отримані як допомогу від держави. Про це повідомляє Одеська обласна прокуратура.
Під процесуальним керівництвом прокурорів Малиновської окружної прокуратури Одеси було викрито діяльність злочинної групи, яка вимагала великі суми грошей у місцевих жителів, зокрема військових.
Зловмисникам інкримінують вимагання з погрозами фізичного насильства, здійснене групою осіб за попередньою змовою в умовах воєнного стану (ч. 4 ст. 189 КК України).
Слідство встановило, що організатором схеми був неодноразово засуджений за корисливі злочини мешканець Подільська, який виконував роль "смотрящого" в слідчому ізоляторі. Під його керівництвом учасники групи вимагали гроші у потерпілих, застосовуючи погрози, фізичну силу та психологічний тиск.
Однією з їхніх жертв став військовослужбовець ЗСУ, який отримав грошову допомогу від держави після загибелі батька на фронті. Дізнавшись про це, зловмисники почали вимагати "борг", який не існував. Під погрозами чоловік віддав їм 70 тисяч гривень, але цього виявилося замало – з нього ще спробували стягнути 850 доларів США.
Коли військовий відмовився платити, спільник рекетирів, перебуваючи на волі, організував зустріч, де застосував силу та забрав у потерпілого ще 5 тисяч гривень.
Правоохоронцям вдалося вчасно зупинити злочинний план і затримати підозрюваних. Наразі вони перебувають під вартою. Також триває перевірка на причетність групи до інших злочинів, скоєних на Одещині.
Нагадаємо, портал “Коментарі” писав, що у Дніпрі затримали двох посадовців комунального підприємства міськради, яких підозрюють у розтраті бюджетних коштів. Директор та заступник директора підприємства обвинувачуються у фінансових махінаціях на фоні воєнного стану, коли мільйони гривень були витрачені на закупівлю техніки за завищеними цінами. Слідство триває, і сума збитків вже перевищує десятки мільйонів гривень.