Найбагатшому українському військкому повідомлено нову підозру: деталі справи
Колишньому військкому з Одеси висунуто нову підозру в організації службових підробок та перешкоджанні діяльності ЗСУ
Колишнього начальника Одеського обласного ТЦК та СП затримано за підозрою в організації службового підроблення та перешкоджанні діяльності Збройних сил України. Слідство встановило, що він причетний до численних порушень, які призвели до неправомірних виплат та пільг. Окрім того, експосадовцю загрожують нові звинувачення, що стосуються легалізації незаконно здобутих коштів та майна. Про це повідомляє Офіс генерального прокурора України.
Колишньому начальнику Одеського обласного ТЦК та СП повідомлено про нову підозру за організацію службового підроблення та перешкоджання законній діяльності Збройних сил України. Це сталося в рамках розслідування за процесуального керівництва Офісу Генерального прокурора. Він підозрюється у складанні завідомо неправдивих документів, що стали підставою для прийняття помилкових рішень, які вплинули на юридичні наслідки та пільги, що належали військовослужбовцям.
Згідно з матеріалами справи, підозрюваний, перебуваючи на посаді, організував підроблення офіційних документів, складених комісією з розслідування нещасного випадку. Ці фальшиві документи стали основою для прийняття неправильних рішень щодо виплат і пільг для військових. Зокрема, на підставі цього було нараховано безпідставну додаткову винагороду у розмірі 165 тисяч гривень за період квітень-червень 2022 року.
Протокол, складений Регіональною військово-лікарською комісією, містив хибне рішення про те, що поранення підозрюваного пов'язане з участю в обороні Батьківщини, що, в свою чергу, дало йому право на додаткові виплати.
Під час подальших розслідувань Державне бюро розслідувань (ДБР) виявило, що після внесення застави в сумі понад 39 мільйонів гривень, колишній військком планував втекти за кордон. У результаті 25 грудня 2024 року його затримали у Києві.
Крім того, у рамках розслідування за підозрою в організації легалізації коштів, отриманих незаконним шляхом, суд передав в управління АРМА нерухомість, що належала родичам підозрюваного. Вони володіли будинком в Італії площею 857 кв. м, а також офісами в Іспанії. Усі ці активи оцінюються на загальну суму в сотні мільйонів євро.
ДБР також передало в управління АРМА розкішні автомобілі, які належали родичам колишнього військкома. Зокрема, це автомобілі марки Mercedes-Benz та Toyota, вартістю понад 14 мільйонів гривень.
ДБР раніше було скеровано до суду два обвинувальні акти щодо колишнього військкома, а саме:
у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого статтею 368-5 КК України – набуття особою, уповноваженою на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, активів вартістю 142 927 001 (сто сорок два мільйони дев’ятсот двадцять сім тисяч одну) гривню, що більше ніж на шість тисяч п’ятсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян перевищує його законні доходи;
у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого частиною 5 статті 407 КК України – нез’явлення вчасно на службу без поважних причин військовослужбовцем (крім строкової служби), вчинене в умовах воєнного стану;
у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого частиною 4 статті 409 КК України – ухилення військовослужбовця від несення обов’язків військової служби шляхом іншого обману, вчинене в умовах воєнного стану;
у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого частиною 4 статті 358 КК України – використання завідомо підробленого документа.
Санкції статей передбачають покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 10 років.
Нагадаємо, портал "Коментарі" розповідав що начальник Одеського обласного територіального центру комплектування Юрій Пуйко розповів про зарплати, які отримують працівники ТЦК. За його словами, це менше, ніж зарплати військових у бойових частинах.