На лаві підсудних: депутат заволодів нерухомістю Одеси на 11 мільйонів гривень

В Одесі до суду скерували справу проти учасників організованої групи, яку очолював депутат міськради

Використовуючи підроблені документи та шахрайські схеми, учасники організованої групи заволоділи нерухомістю в центрі міста та на Пересипі. Збитки для територіальної громади оцінюються у понад 11 мільйонів гривень. Що відомо про схему та її виконавців – далі в матеріалі.

Прокуратура Одеської області передала до суду обвинувальний акт щодо адвоката та двох осіб, які входили до організованої групи під керівництвом депутата Одеської міськради. Слідство встановило, що група незаконно заволоділа трьома об’єктами нерухомості в центрі міста та земельною ділянкою на Пересипі.

Депутат, який обіймав посаду члена комісії з комунальної власності, розробив схему, що дозволяла оформлювати право власності на комунальне майно через підконтрольні організації. До участі у схемі він залучив адвоката та інших довірених осіб.

Зловмисники обирали об’єкти комунальної нерухомості, розташовані на перших поверхах будівель, орендували їх через підставні підприємства, а згодом викуповували без конкуренції. Площа приміщень збільшувалась за рахунок горищ і підвалів, а для оформлення прав використовувались фальсифіковані документи. Частину об’єктів переобладнували під квартири та продавали добросовісним покупцям.

Організовану групу викрили у травні 2024 року. Усіх учасників затримали, а суд обрав для них запобіжний захід – тримання під вартою із правом внесення застави. Прокуратура подала цивільний позов для відшкодування збитків.

Депутата, який був організатором схеми, оголошено у міжнародний розшук. Його справу виділено в окреме провадження.

Нагадаємо, портал "Коментарі" розповідав що Верховна Рада України розглядає законопроєкт, який може значно ускладнити роботу журналістів-розслідувачів і викривачів корупції. Документ передбачає кримінальну відповідальність за несанкціоноване використання даних із державних реєстрів, зокрема до 15 років позбавлення волі. Зміни, що мотивуються необхідністю захисту інформації під час війни, викликають стурбованість у правозахисників та експертів.