Бути слухняними ідіотами чи піти проти рішення влади: у Раді розповіли про вибір для киян

Кучеренко: Кожен вирішує для себе бути слухняними ідіотами чи чітко висловити свою юридично обґрунтовану позицію

Кияни уже отримали оновлені квитанції на сплату житлово-комунальних послуг, де графу “обслуговування будинку та прибудинкової території” замінили на “управління багатоквартирним будинком”. А вартість нової послуги майже вдвічі більша ніж попередня.

Народний депутат України Олексій Кучеренко розповів про ситуацію з новими тарифами. За його словами, ціни “неринкові”, тому що “конкурс” від КМДА це банальна корупційна маніпуляція - конкурсу не було.

“Зверніть увагу, я не кажу що вони “великі” чи “малі” - я стверджую що вони “НЕРИНКОВІ”. Бо “ринку” не створено і цей “конкурс” є яскравим підтвердженням цього очевидного факту. Також тарифи не є “економічно обґрунтованими”, оскільки цього обґрунтування ніхто не робив - його не існує в природі”, - наголосив Кучеренко.

Серед іншого нардеп зауважив, що якість послуги ніхто не контролює. Тому, за словами Кучеренка, саме на цьому побудована вся корупційна надбудова, в якій замішані чиновники КМДА, депутати, активісти та наближені до КМДА бізнес-структури.

Корупційний прибуток, як зазначив нардеп, цієї “ринкової схеми” складає приблизно 2 млрд гривень на рік, які планується витягнути з кишень киян.

Кучеренко зауважив, що порівнювати тарифи від керуючих компаній з внесками на утримання ОСББ - це повна цинічна маніпуляція, “її придумала КМДА для прикриття цієї корупційної схеми”.

“Що робити далі?! Вирішити самі для себе - платити та продовжувати бути слухняними ідіотами чи чітко висловити свою юридично обґрунтовану позицію! Ви поки визначайтеся для себе. Якщо хочете бути ідіотами - будьте ними. Якщо не хочете бути ідіотами - алгоритм дій вам буде запропоновано найближчим часом. “Грошей немає, але ви тримайтесь!”, - порадив Кучеренко.

Також він пояснив, що головна ідея київського “конкурсу” на управління будинками - отримати монопольне право на ручний непрозорий розподіл 8 млрд гривень на рік квартирних платежів киян.

“В умовах їх практично повної незахищеності, відсутності механізмів контролю за послугами та їх якістю, відсутності хоч якогось економічного обґрунтування їх вартості. Місяць тому я звернувся до кожного з 120 депутатів Київської міської ради з проханням розібратися в цьому “конкурсі” і захистити інтереси киян. Я отримав … одну відповідь - й ту в підтримку “конкурсу”. З чого я зробив висновок що вони як завжди - і в темі, і в долі” - зазначив народний депутат.

Нагадаємо, начальник КМВА Тимур Ткаченко, як писав портал “Коментарі”, заявив, що ситуацію необхідно врегулювати з урахуванням інтересів киян і можливостей комунальних підприємств.