Шпигун у рясі: священника УПЦ (МП) судитимуть за співпрацю з РФ

До протиправної діяльності настоятель храму залучив свого знайомого, який працює на «Укрзалізниці»

На Харківщині священника УПЦ (МП) звинувачують у шпигунстві на користь РФ. Слідство встановило, що він передавав російським спецслужбам інформацію про переміщення української військової техніки та особового складу. Разом із залізничником, який мав доступ до закритих даних, священнослужитель став ключовою ланкою у передачі секретної інформації ворогу. Що відомо про цей випадок і які наслідки це матиме для підозрюваних — читайте далі.

Священник Харківської єпархії УПЦ (МП), який є громадянином Росії, постане перед судом за державну зраду та передачу секретної інформації російським спецслужбам. За даними Служби безпеки України, він ще у липні 2024 року встановив контакт із представником російської спецслужби, отримавши завдання зі збору даних про переміщення військової техніки та особового складу ЗСУ залізничними шляхами Харківщини.

До протиправної діяльності священник залучив працівника "Укрзалізниці", який мав доступ до автоматизованої бази даних транспортного підприємства. Залізничник передавав йому відомості про розклад і маршрути потягів, які перевозили військову техніку та військовослужбовців у Харківській, Полтавській та Сумській областях. Отримані дані священнослужитель передавав своєму російському куратору через позначки на Google-картах.

Щоб уникнути викриття, змовники використовували шифрування, регулярно видаляли повідомлення та дотримувалися заходів конспірації. Попри це, обох агентів вдалося викрити. Зараз священник перебуває під вартою, чекаючи на суд в Орджонікідзевському районному суді Харкова. Йому загрожує до 15 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Нагадаємо, портал “Коментарі” писав, що Служба безпеки України викрила курсантку, яка співпрацювала з фсб та готувала ракетний удар по навчальному закладу, де сама навчалася. Вона збиралася передати ворогу точні координати казарм і корпусів, що могли стати мішенню для обстрілів. Завдяки злагодженій роботі військової контррозвідки вдалося запобігти трагедії, яка могла забрати життя її одногрупників.